Jak pielęgnować cerę w okresie zimowym?W okresie zimowym, nasza cera jest podatna o wiele bardziej na warunki atmosferyczne. Oddziaływanie chłodu, mroźnego wiatru lub promieni słonecznych jest o wiele bardziej wyczuwalne. Jest tak, gdyż na skórze zlokalizowanych jest więcej receptorów zimna aniżeli ciepła. W zależności od odmiany cery, właściwa jest inna protekcja. W największym stopniu przystosowana na mrozy jest cera tłusta oraz mieszana, w najmniejszym stopniu – sucha i naczynkowa. 


Właściwe odżywianie w miesiącach zimnych oddziałuje na jakość cery

W czasie zimy powinniśmy jeść więcej dań bogatych w tłuszcze, witaminy C, E i A, ponieważ powstrzymują przebieg postarzania się skóry, pobudzają fragmenty skóry nadwrężone przez promieniowanie słoneczne oraz ochraniają przed działaniem słońca, witamina A także zmniejsza zmarszczki i karmi cerę. Wszystkie te składniki znajdują się w rybach, jajach, mleku, maśle, serach, produktach zbożowych, marchwi, kapuście, dyni czy orzechach. 


Jakich kosmetyków używać zimą?

w czasie zimy powietrze jest niesłychanie suche, oprócz tego wiele czasu spędzamy w pomieszczeniach ogrzewanych oraz klimatyzowanych co bardzo wysusza nasza cerę. Potrzebujemy dlatego kosmetyków o własnościach higroskopijnych czyli takich, które blokują wodę w warstwie skóry. Takie cechy wykazuje kwas hialuronowy przy czym jest składnikiem bardzo nawilżającym. Gliceryna ma analogiczne przymioty. Usta są w największym stopniu wrażliwe na chłody. Nabądźmy zatem dodatkowo w pomadki, balsamy do ust.


Ochrona skóry przed słońcem podczas zimy
W czasie zimy równie ważne jest, żebyśmy stosowali ochronę przed słońcem. Pokrywa śnieżna ma właściwości silnie odbijające światło słoneczne, skutkiem tego nasza cera jest podatna na jego aktywność. Warto zaopatrzyć się w balsamy z filtrem UV wodoodporne, które przydadzą się na każdym kroku. Posiłkową opiekę zagwarantują nam też kosmetyki kolorowe.