Skarpetki leczą i wspomagają leczenie

Kondycja naszych stóp jest ważna dla całego organizmu. Dzięki ich sprawności pokonujemy trudy i znoje. Zdrowe stopy to podstawa higieny naszego organizmu. Możemy dbać o nasze stopy na wiele sposobów, np. zakładając właściwe skarpetki medyczne. Podstawą zdrowych stóp są skarpetki bezuciskowe, zapobiegające uciskom i zablokowanemu przepływowi krwi. Zapobiegają powstawaniu obrzęków.

skarpety dla cukrzyków
Odpowiedni materiał


Skarpetki przeciwgrzybiczne – miedź. Aby przeciwdziałać powstawaniu takich chorób stóp jak np. grzybica zacznijmy od tego- skarpetki przeciwgrzybiczne, które są wykonane z przędzy bawełnianej z dodatkiem miedzi, stanowiącej ochronę przed grzybami. Pierwiastek między blokuje rozwój zarodników grzybów, co powoduje, ze nasze stopy są chronione. Zdarza się, że skarpety przeciwgrzybiczne są częścią leczenia grzybicy.

Skarpetki dla diabetyków – jony srebra

Jony srebra to kolejny po między dobroczynny składnik skarpetek. Materiał, z którego są zrobione skarpetki dla diabetyków to przędza z jonami srebra, które mają działanie antyseptyczne, zapobiegają rozwojowi mikrobów i wydzielaniu się nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo dzięki odpowiednio skonstruowanej cholewce bezproblemowo przywierają do stopy nie powodując ucisku. Ponadto zastosowanie specjalnej przędzy z kanalikami powietrza pozwala utrzymać stopę w odpowiedniej temperaturze, wtedy stopa nie poci się.

Skarpetki antybakteryjne – masujące

Zupełnie innym rodzajem skarpet, są skarpety polipropylenowe, które mają za zadanie masować nasze stopy podczas chodzenia w nich. Dzięki odpowiedniej konstrukcji splotów masują stopy, przynoszą ulgę i wytchnienie nawet podczas długiego dnia. Takie skarpety są nie tylko antybakteryjne ale także używane są w refleksoterapii, gdyż mają wpływ na pobudzenie krążenia w organizmie. Dzięki różnym rozwiązaniom technologicznym i zastosowaniu odpowiedniego materiału możemy zakupić skarpetki, które wystarczą na długo ale przyczynią się do leczenia na różne schorzenia, związane ze stopami.